szkolajezykow.waw.pl

Twój portal z pasją

Ozonowanie krwi nadzieją dla wielu chorych?
Blog

Ozonowanie krwi nadzieją dla wielu chorych?

Ta potwierdzona klinicznymi badaniami niekonwencjonalna metoda leczenia może nie tylko odmładzać organizm, ale przynosi też dobre rezultaty w terapii wielu schorzeń uznawanych za trudne do wyleczenia. Sprawdź, czy ozonowanie krwi może być właściwą terapią także dla Ciebie.

Dlaczego ozonowanie krwi może pomagać w powrocie do zdrowia?

Człowiek posiada w swojej krwi pewną ilość starych i nieprawidłowo funkcjonujących erytrocytów, które nie transportują właściwie hemoglobiny. Ilość ta uzależniona jest od wieku i zdrowia człowieka oraz od stopnia narażenia na czynniki szkodliwe. U ludzi starszych, chorych, przepracowanych i zestresowanych poziom ten wzrasta. W wyniku tego organizm jest niedotleniony. Komórki nie dostają odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowej pracy organów, a w przypadku ludzi chorych do wyzdrowienia.

Czym jest ozonowanie krwi i jak działa na organizm?

Ozon jest alotropową odmianą tlenu, zwaną też tlenem aktywnym. Występuje w atmosferze jako warstwa ochronna, pochłaniająca nadfiolet. W powietrzu wyczuwalny jest najczęściej po burzy. W dużym stężeniu może być toksyczny. Wykorzystywany w medycynie w odpowiednich dawkach potrafi działać cuda. Wprowadzony do krwi reguluje zaburzoną homeostazę i poprawia stan wszystkich narządów. Zabija bakterie, wirusy i grzyby. Pobudza system immunologiczny człowieka. Poprawiając krążenie znakomicie czyści naczynia krwionośne ze złogów. Leczniczych właściwości ozonu jest znacznie więcej. Wspomaga leczenie ponad 100 chorób. Pomaga tam, gdzie antybiotyki nie działają. Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia ozonem jest ozonowanie krwi żylnej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ozonowania krwi polega na pobraniu z żyły pacjenta 100-150 ml krwi. Krew pobiera się do specjalnej butelki zawierającej środek zapobiegający krzepnięciu. Następnie do tej krwi dodaje się mieszankę ozonu i tlenu, w dawkach odpowiednich dla danej jednostki chorobowej. Tak naozonowana krew zostaje z powrotem wprowadzona do krwiobiegu pacjenta. Cały zabieg trwa około 30 minut i jest bezpieczny,

Wskazania do zastosowania ozonoterapii:

– wszelkie stany zapalne wywołane przez bakterie i wirusy,

– grzybice,

– nowotwory,

– miażdżyca,

– migrena,

– przewlekłe zmęczenie,

– choroba niedokrwienna serca i naczyń,

– choroby neurologiczne, np. stwardnienie rozsiane,

– cukrzyca i jej powikłania,

– alergie,

– dna moczanowa,

– choroby powstające z autoagresji itd.

Lista chorób, na które pomaga ozonoterapia, jest o wiele dłuższa. Warto więc zasięgnąć porady lekarza by dowiedzieć się, czy w konkretnym przypadku może pomóc. Jest to konieczne także ze względu na istniejące przeciwwskazania do jej stosowania.

Przeciwwskazania do ozonowania krwi

– nadczynność tarczycy,

– niska krzepliwość krwi lub stosowanie leków obniżających krzepliwość,

– zatrucie alkoholowe,

– małopłytkowość,

– świeży zawał mięśnia sercowego,

– niewyrównane ciśnienie krwi,

– ciąża,

– alergia na ozon

Jak widać, przeciwwskazań jest stosunkowo niewiele przy korzyściach płynących z ozonoterapii. Warto więc skorzystać z dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą ozonowanie krwi nawet profilaktycznie. Wiadomo bowiem, że dobrze dotleniony organizm to podstawa zdrowia. Nie rozwijają się w nim wtedy beztlenowe bakterie czy komórki rakowe, które kochają zakwaszone, pozbawione tlenu środowisko. Natomiast w obecności tlenu obumierają.

Pozytywne efekty ozonowania krwi widać już po pierwszym zabiegu. Samopoczucie się poprawia i przybywa sił witalnych. W wielu przypadkach konieczna jest jednak cała seria zabiegów, która przynosi często całkowite wyleczenie nawet z tak trudnych do leczenia chorób jak borelioza, czy grzybica wewnątrzustrojowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ